«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

29 листопада 2019 року - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

29 листопада 2019 року відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відкриваючи засідання, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу П.П. Гармаш зазначив, що для протидії таким хворобам як ТБ І ВІЛ важливими є заходи по вчасному виявленню недуги, обов’язково скерування до лікаря для призначення якомога раніше ефективного лікування і супровід пацієнтів у процесі лікування. Для здійснення цього комплексу заходів необхідна спільна робота фахівців всіх рівнів надання медичної допомоги, соціальних служб та НУО.

Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Дейкун М.П. ознайомив присутніх зі станом виконання в області Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та виконанням плану заходів щодо її реалізації, затверджених розпорядженням КМУ України № 248 від 22.03.2017 року. Було наголошено, що вимогою сьогодення у лікуванні хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД є пацієнт-орієнтований підхід. Тобто, особа має право отримати не лише медичну допомогу, а й психологічну та соціальну підтримку спеціалістів. У більшості випадків такий підхід передбачає контрольоване амбулаторне лікування. У деяких випадках практикується лікування за скап-зв’язком: хворий демонструє прийом ліків та може оперативно проконсультуватися з лікарем. Цей досвід фахівці області застосували вперше в Україні.

Дейкун М.П. розповів присутнім також про перспективи закладу, досягнення, здобутки та проблемні питання в період реформування медичної служби, у т.ч. і фтизіатричної.

Серед моделей амбулаторного лікування — медико-соціальний супровід, суть якого — постійний контроль за прийомом ліків, змінами фізичного та психологічного стану хворого. У такому форматі на Чернігівщині працює благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА». Голова правління цієї організації Анжела Мойсеєнко зазначила, що сімейні лікарі мають активніше залучати своїх пацієнтів до тестування на виявлення захворювань. Це дозволить оперативно діагностувати хворобу та розпочинати необхідне лікування. Важливо, щоб і центри первинної медико-санітарної допомоги надавали якісні медичні послуги.

Детально зупинилась на питаннях захворюваності, профілактики, діагностики та лікування маленьких пацієнтів з туберкульозом головний експерт з дитячої фтизіатрії УОЗ ОДА Звягельська К.Г. Особливу увагу слід приділяти дітям з неблагополучних сімей, де батьки ігнорують проведення як щеплень, так і обстеження й лікування. У зв’язку з цим розроблені заходи по покращенню профілактики туберкульозу серед дітей та окреслені шляхи зниження захворюваності.

На засіданні також обговорені результати роботи мультидисциплінарних команд по забезпеченню ВІЛ-інфікованих інтегрованими послугами та затверджено оціночну чисельність осіб з груп ризику інфікування ВІЛ та людей, які живуть із ВІЛ.

Члени обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатували інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювали та узгодили перелік подальших дій.