«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

27 грудня 2019 року - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

27 грудня 2019 року відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відкриваючи засідання, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу П.П. Гармаш зазначив, що на сьогодні стратегія розвитку фтизіатричної служби передбачає впровадження підходу, орієнтованого на потреби пацієнта та забезпечення інтегрованих послуг.

Як зазначив генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Дейкун М.П. у більшості випадків лікування туберкульозу це довготривале амбулаторне лікування, втримати на якому пацієнта дуже важко. Ще складніше ефективно завершити це лікування. На весь процес впливає низка об’єктивних факторів, одними з яких є рання діагностика, контроль за прийомом препаратів, соціально-психологічний супровід та інше. Тому зменшення в області захворюваності на туберкульоз майже на 24% (порівняно з 2018 роком) є наслідком недовиявлення недуги.

За словами медичного директора Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб Ж.В. Карпенко, найпоширеніша модель амбулаторного лікування на Чернігівщині — медико-соціальний супровід від благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА». Його суть полягає у постійному контролі за прийомом ліків, змінами фізичного та психологічного стану хворого. Упродовж 11 місяців таким методом лікувалися більше пів сотні пацієнтів.

Попри те, що дуже часто важко знайти фахівця, який би доставляв ліки у віддалені населені пункти та контролював прийом препаратів, ситуація змінюється на краще, переконана голова правління благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко. Адже хворі вже починають розуміти, що лікування — це затяжний процес, і переривати його аж ніяк не можна. Крім того, поступово поглиблюється співпраця із сімейними лікарями.

В області також працюють ДОТ-кабінети, практикують лікування за скап-зв’язком.

Варто зазначити, що у жовтні в чотирьох лікарнях інтенсивного лікування — Чернігівській міській № 2, Прилуцькій та Ніжинській ЦМЛ, Корюківській ЦРЛ — за кошти глобального фонду встановлені системи Gene Xpert, які дозволяють зробити якісну молекулярно-генетичну діагностику туберкульозу.

Про стан впровадження замісної підтримувальної терапії в області інформував присутніх генеральний директор КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Ященко В.І.

Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатувала інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювала та узгодила перелік подальших дій.