«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

22 липня 2020 року - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в режимі онлайн  

22 липня 2020 року в режимі онлайн під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Наталії Андріївни Романової відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У засіданні взяли участь начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» ЧОР, Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Дейкун М.П., члени обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, запрошені. Засідання відбувалося за участю і технічної підтримки проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН.

У вступному слові Н.А. Романова наголосила, що сьогодні Чернігівщина впроваджує Європейські стандарти підходу до профілактики та лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відповідальність за роботу по виявленню, наданню медичної допомоги покладається на фахівців лікувальних закладів всіх рівнів надання медичної допомоги. Важливою складовою у питаннях організації і проведення заходів протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу є неурядові громадські та благодійні організації.

Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Дейкун М.П. ознайомив учасників засідання з особливостями організації роботи у сфері туберкульозу, ВІЛ-інфекції, поєднаної патології ТБ/ВІЛ в умовах галузевого реформування на етапі формування регіональної системи громадського здоров’я. Карпенко Ж.В., медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» зупинилась на завданнях по розбудові потенціалу системи надання послуг з ТБ/ВІЛ в області.

Про стан впровадження в області проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН, та про основні організаційні аспекти створення алгоритмів та стандартів операційних процедур щодо виявляння туберкульозу із використанням сучасних підходів та технологій розповіла слухачам Товчига Н.В., секретар обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА», голова робочої групи Мойсеєнко А.В. інформувала про розробку та хід виконання регіональної стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації.

На засіданні також були підведені підсумки роботи обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за 2019 рік.