«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

26 серпня 2020 року відбувся моніторинговий візит до Бахмацького району  

26 серпня з моніторинговим візитом лікувальні заклади Бахмацького району відвідали начальник Управління охорони здоров’я П.П. Гармаш; голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» ЧОР М.П. Дейкун та фахівці обласного протитуберкульозного закладу зав. поліклінічним відділенням Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу І.Г. Тесленок, лікар-фтизіатр обласного амбулаторно-поліклінічного відділення П.П. Ященко. Приводом до візиту стало зниження кількості проведених профілактичних обстежень серед загального населення на виявлення ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

У ході візиту були відвідані Бахмацький районний Центр ПМСД, поліклініка та стаціонар Бахмацької ЦРЛ, у т.ч. кабінет «Довіра» та фтизіатричний кабінет.

Під час візиту члени моніторингової групи ознайомилися із заходами по реалізації медичної реформи в районі, а також поточним станом справ у сфері протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та порядком організації роботи по виявленню цих соціально-небезпечних хвороб.

У обговоренні результатів візиту взяли участь голова Бахмацької райдержадміністрації С.П. Мельник, голова районної ради М.М. Іванюк, Бахмацький міський голова Шимко П.М. Під час спілкування обговорені питання введення в дію амбулаторії сімейної медицини у с. Бахмач; передачу структурного підрозділу КНП «ЧОМЦСЗ та НХ» - Бахмацького центру хоспісної допомоги на баланс Бахмацької районної ради; налагодження ефективної взаємодії закладів первинного і вторинного рівня надання медичної допомоги при виявленні захворювань, у т.ч. ВІЛ, ТБ.

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність покращення роботи щодо активного виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції з ініціативи медичних працівників ЦПСМД, ЦРЛ для вчасного призначення лікування захворювання. Ситуація, що склалася у зв’язку з реформуванням, а саме розмежування функцій по кожному лікувальному закладу, потребує підвищення якості проведення заходів щодо протидії ТБ і ВІЛ і відповідальності кожного фахівця по виконанню покладених на нього завдань.