«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

28 серпня 2020 року – обговорення результатів моніторингового візиту до Бахмацького району  

28 серпня 2020 року фахівці КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» обговорили результати моніторингового візиту до лікувальних закладів Бахмацького району.

З 1 квітня 2020 року вступив в дію другий етап медичної реформи, який продовжив розподіл функцій лікувальних закладів по наданню медичної допомоги, у т.ч. і спеціалізованої. Ситуація ускладнилась ще й тим, що фінансування лікувальних закладів здійснюється НСЗУ по укладеним договорам. Але вартість послуг не покриває всі затрати на виявлення, обстеження та лікування хворих, у т.ч. і ТБ, ВІЛ. Не береться до уваги і якість лікування. Від цих недопрацювань у роботі НСЗУ, в першу чергу, страждають пацієнти. Так, за 6 місяців поточного року відмічається зниження кількості обстежених з метою раннього виявлення - туберкульозу на 30%, ВІЛ-інфекції на 20%.

Як наслідок - відмічається збільшення до 30% кількості занедбаних випадків туберкульозу під час діагностування хвороби та близько 40% випадків ВІЛ діагностується в четвертій клінічній стадії (СНІД). Статистичні дані захворюваності і смертності ТБ, ВІЛ не відповідають реальній ситуації. Пацієнти, які госпіталізуються у заклад, перебувають в тяжкому стані.

Враховуючи вище зазначене, вирішено поновити роботу пересувних флюорографів на договірній основі у населених пунктах для одночасного виявлення туберкульозу, а також ВІЛ-інфекції шляхом використання швидких тестів. Підготувати наказ по області для проведення тестування на ВІЛ всіх пацієнтів з підозрою на COVID-19. Організувати роботу по доставці біоматеріалу з ЦРЛ, ЦПМСД для проведення лабораторних досліджень з метою виявлення ТБ, ВІЛ за підтримки проекту РАТН. Проводити активну роботу по налагодженню співпраці сімейних лікарів ЦПМСД та фахівців ЦРЛ з питань надання послуг населенню району у сфері ТБ/ВІЛ.