«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

Міністр охорони здоров’я України відвідав Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб 11 вересня 2020 року  

11 вересня Чернігівську область з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Разом із головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та народним депутатом України Валерієм Зубом він ознайомився з роботою КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб».

На сьогодні це єдиний медзаклад в області, який надає послуги пацієнтам хворим на туберкульоз та ВІЛ. Налічує 18 структурних підрозділів, включаючи Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, Ніжинський та Прилуцький районні фтизіатричні кабінети. На базі закладу діють три лабораторії. В середньому впродовж року тут проліковуються 1,5 тис хворих на туберкульоз.

У ході зустрічі генеральний директор обласного протитуберкульозного закладу Микола Дейкун ознайомив з матеріально-технічною базою закладу та планами розвитку на майбутнє, проінформував про організацію надання медичної допомоги пацієнтам у закладі в рамках Програми медичних гарантій – 2020.

Не залишили без уваги і проблемні питання, які потребують негайного вирішення. Це хід реформування фтизіатричної служби. В рамках медичної реформи вторинної ланки Центр уклав з НСЗУ 7 договорів. Пакетами послуг передбачено фінансування на рівні 41 млн грн. Втім, зважаючи на велику кількість приміщень, які вже втратили свою актуальність, коштів для повноцінного функціонування закладу не достатньо. На даний час в планах закладу провести повну термомодернізацію та реконструкцію одного з лікувальних корпусів з урахуванням всіх вимог інфекційного контролю і для цього залучити всі можливі джерела фінансування. Заклад вже підготував відповідний проєкт, і вже проведена експертиза. На його реалізацію можна залучити кошти Світового Банку. Загальний кошторис будівельних робіт - 88 млн. грн. Проєктом передбачено облаштування приймально-діагностичного відділення, сучасних операційних, палат автономного блочного типу, встановлення інфекційно-захищеної вентиляційної системи тощо. Центрів такого рівня в Україні ще немає.

Також в ході зустрічі обговорили необхідність додаткового фінансування - медичної субвенції. Саме за її рахунок утримуються ряд медичних закладів. Всі учасники відзначили позитивну та конструктивну атмосферу зустрічі, отримали від Міністра комплексні фахові відповіді та роз’яснення щодо цілого ряду проблемних питань.