«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

13 травня – розширене засідання у Прилуках  

13 травня 2016 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Романової Н.А. та за участі. Прилуцького міського голови Попенко О.М, начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П., головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру; голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради Дейкуна М.П. відбулося виїзне у м. Прилуки розширене засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу доповіддю «Про стан надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям м. Прилуки та шляхи удосконалення роботи».

У ході проведення заходу члени ради ознайомилися із роботою кабінету “Довіра” та рентгенологічного відділення КЛПЗ “Прилуцька центральна міська лікарня, Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, амбулаторій загальної практики сімейної медицини №1 та №2 КЗ “Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги“, мобільної амбулаторії ОГО «Відродження нації», Прилуцького спеціалізованого будинку дитини «Надія», Центру творчості дітей та юнацтва.

На засідання до зали міськвиконкому були запрошені члени Прилуцької міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу; заступники голів Прилуцької, Срібнянської, Варвинської, Талалаївської райдержадміністрацій з гуманітарних питань, голови районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу; головні лікарі ЦРЛ та Центрів ПМСД, начальники відділів освіти, начальники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Прилуцького, Срібнянського, Варвинського, Талалаївського районів; ЗМІ.

Із вітальним словом до присутніх звернулася Прилуцький міський голова Попенко Ольга Михайлівна.

У вступному слові заступник голови обласної державної адміністрації Романова Наталія Андріївна наголосила на актуальності проблем протидії

туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу те звернула увагу, що всі необхідні умови для надання інтегрованих послуг у м. Прилуки є: сформована управлінська команда, потужна мережа закладів освіти та медицини, соціальних установ, громадських організацій, ЗМІ - включаючи місцеве телебачення та інш. Однак, ситуація із захворюваністю та смертністю на ВІЛ/СНІД та туберкульоз у м. Прилуки залишається чи не найгіршою в області. Це свідчить про те, що відповідні служби недопрацьовують. Проведення виїзного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу облдержадміністрації саме у м. Прилуки є невипадковим, а заздалегідь спланованим заходом, націленим на подальшу докорінну зміну ситуації.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаш П.П. проінформував присутніх, що засіданню передував моніторинговий візит (25 березня 2016 року) обласних спеціалістів до медичних закладів розташованих у м. Прилуки. У ході візиту були детально вивчені та обговорені нагальні питання (медичної складової) поліпшення ситуації з ВІЛ/ТБ, визначальної ролі Центру ПМСД, вкладу закладів обласного підпорядкування – Прилуцьких протитуберкульозного, наркологічного, шкірно – венерологічного диспансерів. Гармаш П.П. звернув увагу присутніх на те , що ситуація у сфері ВІЛ/ТБ у м. Прилуки є незадовільною вже декілька років поспіль і висловив сподівання, що на засіданні будуть визначені і в подальшому вирішені питання, що докорінно поліпшить ситуацію.

Із ґрунтовною доповіддю «Про стан надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям м. Прилуки та шляхи удосконалення роботи» виступила заступник міського голови м. Прилуки, голова міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ інфекції/СНІДу Фесенко Тетяна Михайлівна.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун Микола Петрович детально охарактеризував ситуацію із туберкульозом у м. Прилуки та окреслив практичні шляхи її поліпшення. У ході засідання виступили: Товчига Н.В. - заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру; Седень П.М. – головний лікар обласного наркологічного диспансеру; Чала Т.І. – директор обласного центру практичної психології та соціальної роботи; Кот А.А. – директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Мойсеєнко А.В.- голова правління Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»; Кононенко Н.В. – директор обласної громадської організації «Відродження нації»; Мудра О.О. - голова Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.