«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

18 травня на базі Чернігівського облтубдиспансеру пройшов семінар по «Основам антиретровіросної терапії»  

18 травня 2016 року відбувся семінар «Основи антиретровірусної терапії. Введення в APT на сучасному етапі». Захід було проведено на базі кабінет «Довіра» обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом за участі лікарів-інфекціоністів лікувально-профілактичних закладів області за сприяння Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації» Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом».

Семінар відкрив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун Микола Петрович, який зазначив, що для покращення спільного ведення пацієнтів з ВІЛ/ТБ фахівцями ВІЛ/ТБ служб було проведено ряд заходів щодо координації зусиль, з метою підвищення якості послуг ВІЛ-інфікованим і хворим на туберкульоз, зменшення рівня захворюваності та смертності від ВІЛ/ТБ-ко-інфекції. Із доповіддю «Децентралізація послуг із лікування ВІЛ-інфікованим. Стан надання інтегрованих послуг» виступила заступник головного лікаря Товчига Н.В., а із доповіддю «Історія АРТ. Огляд антиретровірусних препаратів. Цілі АРТ. Призначення АРТ наївним пацієнтам. Перелік необхідних обстежень перед початком АРТ» - в. о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Малюта О.Я.

Також із доповідями виступили лікарі ОЦПБ зі СНІДом Откидач І.І., Терещенко О.А.,Куліцька Т.О., які висвітлили наступні питання:

- Профілактика пневмоцистної пневмонії. Моніторинг ефективності, токсичності, дотримання режиму лікування. Побічні ефекти від АРВП та тактика ведення;

- Профілактика туберкульозу. Невдача АРТ (вірусологічна, імунологічна, клінічна). - Причини та механізм формування резистентності ВІЛ до АРВ. Проблема первинної резистентності. Заміна схем. Розбір клінічних випадків;

- Діагностика СВІС. Ведення випадків на клінічних прикладах;

- Якість ведення обліково-звітної документації ВІЛ-інфікованих. Розбір типових помилок при здачі місячних та квартальних звітів з питань ВІЛ/СНІДу.