«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

2-3 серпня 2016 року відбувся візит Міжнародної незалежної гуманітарної медичної організації «Лікарі без кордонів»  

2-3 серпня 2016 року відбувся візит Міжнародної незалежної гуманітарної медичної організації «Лікарі без кордонів». Учасники візиту, Габріела Дас - медичний координатор місії в Україні та її заступник Руслан Свиридов, Віталій Пак – технічний координатор місії в Україні, Фабіо Гомес – бактеріолог, менеджер проекту з лабораторних питань, зустрілися з начальником Управління охорони здоров’я Гармашом Петром Петровичем, відвідали Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер та ОЦПБ зі СНІДом.

Метою візиту є надання технічної допомоги по впровадженню нових протитуберкульозних препаратів. Згідно з останніми світовими тенденціями у боротьби з туберкульозом ВООЗ рекомендує у разі мультирезистентного туберкульозу використання короткотривалих схем сучасних лікарських засобів, які дають шанс на отримання повноцінного лікування, зменшують терміни лікування за рахунок чого підвищується прихильність хворих до лікування та збільшується його ефективність.

Головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, Дейкун Микола Петрович, ознайомив учасників візиту з матеріально-технічною базою закладу, роботою бактеріологічної та клінічної лабораторій, стаціонарних відділень, де лікуються хворі на мультирезистентний туберкульоз. Детально були обговорені моделі контрольованого амбулаторного лікування, які запроваджені у диспансерному відділенні, у т.ч. із використанням скайп-зв'язку. Були обговорені питання епідемічної ситуації на туберкульоз в області та реформування протитуберкульозної служби..

На численні запитання відповідали головний лікар Дейкун М.П., заступник головного лікаря з організаційно методичної роботи Товчига Н.В., завідувач терапевтичним відділенням Мацко Д.Ю., завідувачки лабораторними відділеннями Потапенко Г.С. та Бистрікова Г.М., госпітальний епідеміолог Валовенко А.Г., головна медична сестра Варвинець Л.М. Учасники заходу висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.