«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

10 жовтня 2016 року в КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» відбулось розширене засідання медичної ради  

10 жовтня 2016 року Дейкун М.П. очолив та провів розширене засідання медичної ради. У роботі взяли участь члени медичної ради, керівники структурних підрозділів, спеціалісти з питань ЗПТ і АРТ.

На початку засідання голова медичної ради у своєму вступному слові повідомив, що обласною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ- інфекції/ СНІДу Чернігівської ОДА затверджений план організаційних заходів до 100-річчя протитуберкульозної служби регіону на 2017-2019 роки «Подолаємо туберкульоз разом». Завідуюча бібліотекою ЧОПТД ознайомила всіх присутніх з цім планом.

На медраді була заслухані доповіді заступника головного лікаря з медичної частини Вольського Я.В. та заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи Товчиги Н.В., в яких наголошено, що спеціалістами закладу у поточному році проведена значна робота по виконанню рішення підсумкової медичної ради у першому півріччі та завдання щодо подальшої роботи по удосконаленню медико-соціальної допомоги хворим на туберкульоз на друге півріччя 2016 року. Населенню області надавалися послуги з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, ЛПЗ області - організаційно-методична допомога з питань протидії туберкульозу, вживалися заходи щодо розбудови регіональної системи МіО ТБ, вирішено ряд принципових питань на шляху до суттєвого покращання матеріально-технічної бази ЧОПТД.

Доповідачі Смуригіна О.І. – завідуюча диспансерним відділенням та Жовтоніжко І.А. – завідуюча диференційно-діагностичним фтизіо-пульмонологічним центром надали детальний аналіз ситуації та роз’яснення щодо стану і якості консультативно-діагностичного процесу в ЧОПТД на амбулаторному етапі , поінформували про удосконалення системи контролю за лікуванням хворих на туберкульоз - впровадження амбулаторної моделі в тому числі з використанням скайп-зв'язку, що дозволило розширити доступ хворих на туберкульоз до послуг із лікування та контрольованого прийому протитуберкульозних препаратів, покращити результати лікування, зменшити кількість відривів від лікування.

На засіданні також було розглянуто питання забезпечення інтегрованими послугами хворих на туберкульоз, які знаходяться у програмі ЗПТ та проведена оцінка ЗПТ щодо покращення прихильності до АРТ. З цього питання була заслухана доповідь лікаря, що відповідає за впровадження Програми ЗПТ в ЧОПТД – Іваненко С.Л.

Присутні на засіданні фахівці констатували, що замісна терапія є дієвим засобом попередження відривів від лікування хворих з подвійною та потрійною патологією. А особистий досвід переконливо доводить високу її ефективність в подібних випадках.

На засіданні медичної ради було вирішено створити робочу групу з питань реформування ліжкового фонду закладу, також були надані численні пропозиції до рішення щодо поліпшення роботи стаціонару і поліклінічних відділень, які будуть враховані.