«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

3 листопада 2016 року – засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДулистопада 2016 – зустріч з партнерами ЧОПТД  

3 листопада 2016 року під головуванням заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Романової Н. А. відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На засіданні начальник управління охорони здоров’я Гармаш П.П. наголосив, що незважаючи на позитивні зрушення в контролі за туберкульозом за результатами роботи 9 місяців 2016 року, ситуація в області залишається загрозливою. Показники захворюваності на туберкульоз, смертності утримуються на епідемічному рівні. Залишаються актуальними проблемам поширення алкоголізму та наркоманії серед контингенту хворих на туберкульоз, зростання рівня поєднаної патології – туберкульоз/ВІЛ. ВІЛ-інфекція сприяє розвитку активної форми туберкульозу та підвищує ймовірність розвитку рецидивів туберкульозу.

Гармаш П.П. зазначив, що в області впроваджуються сучасні моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз. Створено 26 ДОТ-кабінетів, в обласному протитуберкульозному диспансері запроваджена організаційна модель лікування вдома під безпосереднім наглядом медичних працівників за допомогою скайп-зв'язку, і цю роботу необхідно продовжувати. Для забезпечення успішності заходів боротьби із туберкульозом важливо змінити ставлення самих громадян до захворювання. Таким чином, у центрі уваги постає роз’яснювальна робота.

Головним лікарем Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. та заступником головного лікаря Товчигою Н.В. була представлена детальна інформація про стан виконання заходів обласної цільової соціальної програми з протидії туберкульозу і виконання плану заходів до відзначення 100- річчя протитуберкульозної служби області.

Консультант проекту «Підтримка покращення взаємодії ТБ і ВІЛ служб, моніторингу і контролю» Бузулік Т.В. поінформувала членів ради про результати діяльності в області даного проекту протягом 2011-2016 років.

Було вирішено провести наступне засідання ради у виїзному режимі у м. Ніжині з відкриттям сайту АРТ на базі кабінету «Довіра» Ніжинської ЦМЛ.