«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

6 грудня 2016 року - виїзне розширене засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у м. Ніжин  

6 грудня 2016 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Романової Н.А. та за участі начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П., головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради Дейкуна М.П. відбулося виїзне у м. Ніжин розширене засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу «Про стан надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям м. Ніжин та шляхи удосконалення роботи».

Члени ради ознайомилися із роботою амбулаторії №6 загальної практики сімейної медицини Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного соціального гуртожитку для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У ході проведення заходу було відкрито кабінет «Довіра» із сайтом АРТ у диспансерному відділенні Ніжинської ЦМЛ.

На засідання до зали міськвиконкому були запрошені члени Ніжинської міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу; заступники голів Ніжинської, Носівської, Борзнянської, Бобровицької райдержадміністрацій з гуманітарних питань, голови районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу; головні лікарі Центрів ПМСД, начальники відділів освіти, начальники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із цих районів; ЗМІ.

У вступному слові заступник голови обласної державної адміністрації, голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Романова Наталія Андріївна наголосила на актуальності проблем протидії

туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та звернула увагу на те, що всі необхідні умови для надання інтегрованих послуг у м. Ніжин є: потужна мережа закладів освіти та медицини, соціальних установ.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаш П.П. проінформував присутніх, що засіданню передував моніторинговий візит ( 16 листопада 2016 року) обласних спеціалістів до медичних закладів розташованих у м. Ніжин. У ході візиту були детально вивчені та обговорені нагальні питання поліпшення ситуації з ВІЛ/ТБ, визначальної ролі Центру ПМСД, вкладу закладів обласного підпорядкування – Ніжинських протитуберкульозного, наркологічного, шкірно – венерологічного диспансерів.

Гармаш П.П. звернув увагу присутніх на те, що система, у рамках якої послуги для ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз надаються вузькоспеціалізованими закладами не спрацьовує. Тільки розбудова інтегрованих моделей із відпрацювання маршрутів пацієнтів та алгоритмів дій, що базуються на чинній нормативній базі, сприятимуть підвищенню рівня ефективності медичних і соціальних та інш. втручань серед представників уразливих груп населення.

Головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун Микола Петрович надав детальні рекомендації щодо впровадження у практичну діяльність сучасних амбулаторних моделей надання медико-соціальної допомоги хворим на туберкульоз. Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. детально охарактеризувала ситуацію із туберкульозом та ВІЛ/СНІДом у м. Ніжин та окреслила практичні шляхи щодо її поліпшення.

У ході засідання виступили: Чала Т.І. – директор обласного центру практичної психології та соціальної роботи; Кот А.А. – директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Мойсеєнко А.В.- голова правління Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»; Кононенко Н.В. – директор обласної громадської організації «Відродження нації»; Мудра О.О. - голова Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.