«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

16 лютого - Перші кроки назустріч реформуванню 

16 лютого 2016 року в учбовій кімнаті КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» було людно. На зустріч були запрошені начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Гармаш П. П., заступник директора УЦКС з питань регіональної політики та міжсекторальної взаємодії Стельмах О.М. директор проекту CDC «Підтримка покращення взаємодії ТБ і ВІЛ служб, моніторингу та контролю Заїка Н.О., менеджер міжнародних проектів РАТН Павлова О.В., представник громадської організації «Інфекційний контроль в Україні» Ляшко В.К., головний інженер КП «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської ОДА Дорохін А.В. та лікарі закладу на чолі з головним лікарем Дейкуном М.П.

Метою зустрічі стала презентація макету проекту переобладнання застарілого тубдиспансеру в заклад сучасного світового рівня. Аналогів такому в Україні ще немає, і, не зважаючи на амбіційність задумки, експерти схильні вважати, що реалізувати проект реально.

В першій частині зустрічі представник КП «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської ОДА виступив з презентацією системи вентиляції та очищення повітря. За планом тридцятирічний семиповерховий лікувальний корпус КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» має бути повністю переобладнаний. Всю будівлю розділять на три зони: червону, жовту та зелену. Кожна з них буде ізольованою, і вільно переміщуватись матимуть змогу лише співробітники закладу. Хворі з різними формами туберкульозу будуть знаходитися лише на відведеній території і не зможуть контактувати між собою.

Кожне відділення буде мати автономну систему вентиляції. За допомогою системи шлюзів на входах буде досягнуто герметичності приміщення. Повітря буде подаватись у коридори і витягуватись насосами в палатах та санітарних кімнатах. До речі про палати. Всі члени зустрічі дійшли згоди в тому, що використання палат, в яких одночасно перебувають декілька пацієнтів – наслідок радянського «колективізму» від якого потрібно відмовлятися. Така схема лікування сприяє внутрішньолікарняному зараженню. В оновленому закладі використовуватиметься система боксів: одна палата – один хворий. Умови перебування будуть якісно відрізнятись від тих, в яких хворі знаходяться сьогодні.

В рамках реконструкції КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» КП «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської ОДА пропонує використовувати сучасні енергозберігаючі технології. Фільтри повітря, нові вікна, дворівнева система підігріву та охолодження повітря,комплекс шлюзів та багато іншого допоможуть суттєво підвищити рівень енергоефективності закладу.

Після презентації настав час запитань. Експерти цікавились, яким чином планується реалізувати ті чи інші частини проекту, давали свої рекомендації та пропозиції. На зустрічі виступили Петро Петрович Гармаш, Ольга Миколаївна Стельмах, Микола Петрович Дейкун, Ярослав Валентинович Вольський та Анатолій Григорович Валовенко, які пообіцяли прикласти максимум зусиль для реалізації цього амбіційного проекту.